Bio Třtinový cukr PANELA, 5 kg

PANELA je vlastně šťáva vylisovaná z čerstvě sklizené cukrové třtiny. Šťáva se nechá pomalu odpařovat, zůstanou krystaly, které se nastrouhají do podoby cukru. Tento "cukr" nepodstoupil žádný chemický proces, nebo rafinaci. Je velice aromatický, s medovou strukturou, výraznou chutí a nádechem lékořice. Panela svým vzhledem trošku připomíná hnědý třtinový cukr. Nemá ovšem s rafinovaným cukrem nic společného. Je čistým produktem, získaným bez použití chemických procesů. Díky tomu si zachovává 50krát více živin původně přítomných v cukrové třtině, než běžný třtinový cukr. Navíc má panela nižší glykemický index.
Skladem (>10 ks)
Kód: 142858278
644 Kč 575 Kč bez DPH 129 Kč / 1 kg
Kategorie: Cukr a med
Hmotnost: 5000 g

Použití: jako všestranné sladidlo do různých nápojů a jídel, marmelád, dětských kaší a také při pečení. Výborný přírodní zdroj energie při vyčerpání a zátěži, nejenom pro sportovce. Rozpuštěná ve studené vodě, s ledem a citrónem, může posloužit i jako osvěžující a posilující nápoj. Stejně jako včelí med má zklidňující účinky při nachlazení a podporuje vykašlávání

Původ: družstvo Camari, Ekvádor

Obsahuje 312KCAL ve 100g

Družstvo Camari, což v kečuánštině znamená "milovat", bylo založeno v roce 1981 a specializovalo se na komercializaci v oblasti zemědělství a živočišné výroby. Camari funguje jako síť přímého obchodu mezi organizovanými producenty a spotřebiteli. Jejich úkolem je tedy nabízet spotřebitelům vysoce kvalitní výrobky za dobrou cenu, vyšší než je cena, kterou platí místní zprostředkovatelé. Camari podporuje komercializaci a produkci, nabízí školení, technickou pomoc a školení v oblasti zemědělství a zpracování. Jejich výrobky se prodávají v místních obchodech  a v různých mezinárodních organizacích Fairtrade.

AlterNativa3 je španělská kooperativa založená v roce 1992. Má tak za sebou již mnoholeté zkušenosti na poli Fairtrade a udržitelného zemědělství. Za tu dobu si vybudovala pevné obchodní vazby s fairtradovými pěstiteli v zemích třetího světa a zasloužila se o rozvoj mnoha projektů v místních komunitách. AlterNativa3 se účastní procesů produkce svých výrobků od začátku až do konce. Dohlíží na dodržování zásad udržitelného a eko zemědělství, případně pomáhá s jejich zavedením. Celý proces zpracování pak probíhá ve španělské Barceloně s důrazem na kvalitu a ekologickou odpovědnost i v zhledem k zpracovatelským postupům a balení.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu