Federace kávových družstev sdružující 2 300 farmářských rodin v Nikaragui, podporuje ekologické pěstování, školení a technickou pomoc zemědělcům a dodává zelená kávová zrna přímo našemu partnerovi - Oxfam Fairtrade.

 

„Pouze tím, že se organizujeme prostřednictvím Prodecoop, můžeme řešit výzvy, kterým v současnosti čelíme. Pro nás jako farmáře je velkou pomocí vědět předem s jistotou, kolik kávy budeme schopni prodat a za jakou cenu." — José Alfredo Zeledón, předseda družstva Cooperativa, jednoho z členských družstev

SPOJENÍ SIL K VÝVOZU KÁVY

Prodecoop pomáhá drobným pěstitelům vyrábět kávu a uvádět ji na trh. Profesionálně vedená družstevní federace sdružuje 38 družstev produkujících kávu z regionu kolem Estelí a Palacagüina v Nikaragui. Od roku 1993 dala tato organizace přibližně 2 300 farmářským rodinám příležitost prodávat svou kávu po celém světě. Organizace je 100% fair trade. A co víc, polovina kávy je certifikovaná jako organická. Každý rok organizace vyveze 30 000 150librových (68kilových) pytlů fair-trade kávy.

FAIR-TRADE KÁVA URYCHLUJE ROZVOJ V NIKARAGUI

Prodecoop odebírá fairtradovou kávu od svých členských družstev, připravuje ji na export a následně prodává. Kromě toho pro své členy zajišťuje školení a technickou pomoc. Prodecoop také poskytuje členům půjčky a právní poradenství. Fair trade prémie umožňuje další investice, jako například: projekty na zlepšení kvality kávy; podpora pěstitelů kávy, kteří přecházejí na ekologické metody produkce; vzdělávací granty pro děti výrobců kávy.


Najdete nás i na MALL.CZ