Mléčná čokoláda praliné BITE TO FIGHT, 48 g

Čokoláda plněná jemnou nugátovou náplní. Připojte se s námi do této mimořádné kampaně na podporu drobných pěstitelů kakaa z Pobřeží Slonoviny. Snížili jsme cenu na minimum, abychom kampaň co nejvíce podpořili. Oxfam Fairtrade platí z každé prodané čokolády speciální prémii drobným pěstitelům, ještě navíc k samotné Fairtrade prémii. A je to opravdu potřeba. Čtěte více o kampani BITE TO FIGHT níže.
Skladem (7 ks)
Kód: P00417
45 Kč 40 Kč bez DPH 94 Kč / 100 g
Kategorie: Čokoládové tyčinky
Hmotnost: 48 g

Složení: Třtinový cukr, sušené plnotučné MLÉKO, lískové OŘECHY (12%), kakaové máslo, kakaová hmota, bezvodý mléčný tuk, emulgátor: Sójový lecitin. Minimální podíl kakaa: 31%, Spotřebujte do: viz datum na obalu.

Výživové hodnoty na 100 g výrobku: Energetická hodnota 2340kj/560kcal tuky 36g – z toho nasycené mastné kyseliny 18g, sacharidy 52g – z toho cukry 50g, bílkoviny 7g sůl 0,15g.

Kampaň BITE TO FIGHT

Oxfam se pořádně zakousl do boje za férovou čokoládu. Od nynějška platíme flexibilní Oxfam-prémii za každou tunu kakaa našemu partnerovi z Pobřeží slonoviny, navíc k minimální ceně a Fairtrade prémii. Výše této prémie závisí na tržní ceně. Pokud cena klesne, prémie stoupá a naopak. Oxfam-prémie překlenuje propast mezi tím, co zemědělec vydělá, a částkou potřebnou k životnímu příjmu. V roce 2019 činí prémie 1 068 dolarů za tunu.

 

Seznamte se s naším partnerem v Ivory Coast (Pobřeží Slonoviny)

 Akwaba, jak říkají Ivoriané. Vítejte, rádi bychom vás seznámili s naším přímým partnerem v Pobřeží Slonoviny, Canaan. Canaan je malé členské družstvo skupiny ECOOKIM. Od roku 2016 dodává ECOOKIM kakao pro naši čokoládu, stejně jako pro naše čokoládové pomazánky.

  • zakladatelkou a prezidentkou Canaan je paní Virginie Gnako.
  • Počet členů: Kolem 800.
  • Téměř s dalšími 22 člennými družstvy v ECOOKIM se týmu daří vyvážet samotné kakao (nejen kakaové boby) – mimořádný úspěch!
  • Od nynějška dostane družstvo dodatečnou, flexibilní prémii navrch k minimální výkupní ceně a Fairtrade prémii. Zavázala se ji investovat do udržitelného zemědělství, obživy mimo odvětví kakaa, vzdělávání, emancipace žen a dalších na budoucnost orientovaných aktivit.

 

Zúčastníte se „Bite to Fight“?

Ne, tohle není pozvánka, abychom se připojili k nějakému klubu ve špatně osvětleném sklepě, ale je to něco, do čeho můžete zatnout zuby: Naše čokoláda vyrobená z kakaa z Pobřeží Slonoviny! Výběrem čokolády Oxfam můžete sehrát přímou roli na cestě ke spravedlivému příjmu pro zemědělce, dostačujícímu k pokrytí životních nákladů. Pomůžete také rozšířit naše hnutí, protože svým nákupem hlasujete. Jako spotřebitel se můžete účastnit tohoto hlasování a dát přednost modelu spravedlivého obchodu se skutečně udržitelnými obchodními vztahy.

Dal bych si čokoládu...

Objevte půvab čokolády, ale zdržte vykořisťování.

Je pro vás čokoláda také synonymem čistého smyslového potěšení? Třeba jako zpestření na ranním plátku toastu, jako svačina nebo jako lahodný horký nápoj za chladného zimního dne. Čokoládovým mistrům se dokonce daří povznášet tuto substanci do pravých uměleckých děl. Nevynechejme dobře známou pověst čokolády jako povzbuzovače nálady. Jak ale vnímáte extrémní chudobu, ve které žijí kakaoví farmáři? Nebo katastrofální odlesňování a rozšířenou dětskou práci spojenou s pěstováním kakaa?

 

Kakaové odvětví: Kde je problém?

  • Extrémní chudoba: i když je čokoláda miliardový průmysl, Pěstitelé kakaa na Pobřeží slonoviny vydělávají sotva třetinu toho, co potřebují k důstojnému životu. Tato strukturální chudoba je živnou půdou pro jiné související problémy tohoto odvětví.
  • Dětská práce: zemědělci často nevydělávají dost na to, aby zaplatili pracovní sílu, a k práci využívají děti.
  • Odlesňování: velké oblasti deštných pralesů jsou káceny kvůli pěstování kakaa.

Neexistuje rovnováha v kakaovém průmyslu: velcí kakaoví hráči nadále rostou a spojují se, zatímco malí zemědělci musejí nést více a více rizik. Co můžeme dělat? Pěstitelé kakaa musí dostat spravedlivou cenu za jejich produkt. Cena, která jim umožňuje zajistit rodinu a vlastní živobytí, to je základní lidské právo. Toto odvětví může být skutečně udržitelné, jakmile budeme tyto zákonitosti respektovat.

 

Poznejte čokoládu v číslech

 

  • 70% světové produkce kakaa pochází ze západní Afriky. 40% pochází z pobřeží slonoviny.
  • Sektor má roční obrat 100 miliard dolarů. Díky tomu je čokoláda velký byznys.
  • 7 výkonných výrobců čokolády dohromady tvoří 70% celosvětového obratu čokoládového sektoru. ? 5 až 6 milionů drobných zemědělců ročně vypěstuje 4 miliony tun kakaa. Evropa z toho zpracovává kolem 60% a spotřebovává téměř polovinu.
  • 2,1 milionu dětí vykonává fyzicky náročnou nebo nebezpečnou práci na kakaových farmách v Pobřeží slonoviny a Ghaně.
  • Mezi lety 1990 a 2015 zmizelo 85% lesů v Pobřeží slonoviny. 30% se ztratilo kvůli pěstování kakaa. ? Tržní cena kakaa, která zemědělcům zaručuje životní příjem, je podle Fairtrade International 3,468 dolaru za tunu.
  • Belgie je druhým největším vývozcem čokolády na světě.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu