Vážení zákazníci, z organizačních důvodů není možné v období od 17. do 26.7. zvolit osobní odběr objednávky ve Vinotéce Matěj, Praha 5. Od 27.7. bude tato možnost opět dostupná. Odesílání objednávek Geisem funguje bez omezení. Omlouváme se za případné komplikace, děkujeme za pochopení a přejeme krásné léto!

Novinka Bio

P00366

30.11.2021

Skladem

195 Kč s DPH

ks

Quinoa z udržitelného zemědělství, bez devastace tradiční oblasti pěstování! Směs bílé červené a černé quinoi dodá vašim pokrmům šmrnc. Podávejte jako přílohu, či do salátů.
Quinoa je považována za základní potravinu Inků a v Kečuánštině "quinoa" znamená 'matka zrn'. V současnosti zažívá quinoa boom v Evropě a Severní Americe, díky svým úžasným vlastnostem, jako je vysoký obsah bílkovin, esenciálních aminokyselin, vlákniny, minerálů a také bezlepkovosti.
Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

Partner: Anapqui (Bolivia)
Složení: quinoa

Málo se mluví o tom, že díky skokovému nárůstu poptávky se její intenzívnější pěstování (které například místo tradičního přirozeného hnojení lamím trusem vytěžuje živiny pomocí umělých hnojiv) ovšem dlouhodobě znehodnocuje půdu v tradiční oblasti pěstování a změny v krajině si tak vynucují přesun pěstování do nových oblastí. Tato quinoa pochází z ekologického zemědělství a je pěstována bez umělých hnojiv a pesticidů, udržitlným způsobem a za férových výkupních cen.

Příprava: quinou namočíme na 10min do studené vody, slijeme. Vaříme v osolené vodě/vývaru (1díl quinoi na 2 díly vody) cca 15 minut

AlterNativa3 je španělská kooperativa založená v roce 1992. Má tak za sebou již mnoholeté zkušenosti na poli Fairtrade a udržitelného zemědělství. Za tu dobu si vybudovala pevné obchodní vazby s fairtradovými pěstiteli v zemích třetího světa a zasloužila se o rozvoj mnoha projektů v místních komunitách. AlterNativa3 se účastní procesů produkce svých výrobků od začátku až do konce. Dohlíží na dodržování zásad udržitelného a eko zemědělství, případně pomáhá s jejich zavedením. Celý proces zpracování pak probíhá ve španělské Barceloně s důrazem na kvalitu a ekologickou odpovědnost i v zhledem k zpracovatelským postupům a balení.

Hmotnost
500 g
Požadované vlastnosti
Bio
Druh
bio

Kontaktujte nás!