Bio Zelená zrnková káva, 150 g

Značka: AlterNativa3

Nepražená zelená kávová zrna. Proč zelená káva podporuje hubnutí? Zelená káva dovoluje zmenšit pocit hladu, což vede k omezení konzumace jídla a chuti na sladké. Obsahuje aktivně působící základ – chlorogenovou kyselinu, která eliminuje záchvaty hladu. Zelená káva zároveň zrychluje metabolismus a spalování tuku v játrech a očišťuje organismus od nahromaděných toxinů. Kofein obsažený v zelené kávě působí proti snížení energie a vitality.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 164499628
110 Kč 98 Kč bez DPH
Bio Zelená zrnková káva, 150 g
Značka: AlterNativa3
Bio Zelená zrnková káva, 150 g
Bio
Férové zboží
Férové zboží
Nabízíme pouze zboží obchodované dle principů Fair Trade (spravedlivého obchodu).
Doprava ZDARMA
Doprava ZDARMA
Při nákupu nad 1500 Kč NEPLATÍTE dopravu ani dobírku.
RYCHLÁ expedice
RYCHLÁ expedice
Většinu objednávek odešleme hned v den přijetí.
Šetrně k planetě
Šetrně k planetě
Preferujeme eko zemědělství, zelenou energii a balíme do použitých krabic a recyklované výplně.

Použití: 1."džus": odměřte správný počet kávových zrn (1 zrnko na každých 10kg tělesné váhy). Přelijte zrnka vodou. Poté nechejte zrnka v půl hrnku vody po dobu 10 hodin nasakovat vodu. Poté promíchejte a sceďte. Takto připravený nápoj vypijte 1-2x denně. Ráno působí nejlépe.

2. odvar: odměřte 15g kávových zrn a propláchněte vodou. Vložte do konvice/kastrůlku, přilijte 175 ml vody a přiveďte k bodu varu. Vypněte plotnu a nechte stát na ohni ještě 15 min. Poté přesuňte stranou. Nechte vyluhovat ještě cca 1 hodinu a poté sceďte. Takto připravený nápoj vypijte 1-2x denně. Ráno působí nejlépe.

AlterNativa3 je španělská kooperativa založená v roce 1992. Má tak za sebou již mnoholeté zkušenosti na poli Fairtrade a udržitelného zemědělství. Za tu dobu si vybudovala pevné obchodní vazby s fairtradovými pěstiteli v zemích třetího světa a zasloužila se o rozvoj mnoha projektů v místních komunitách. AlterNativa3 se účastní procesů produkce svých výrobků od začátku až do konce. Dohlíží na dodržování zásad udržitelného a eko zemědělství, případně pomáhá s jejich zavedením. Celý proces zpracování pak probíhá ve španělské Barceloně s důrazem na kvalitu a ekologickou odpovědnost i v zhledem k zpracovatelským postupům a balení.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zrnková káva
Hmotnost: 150 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Exkluzivně přinášíme na český trh produkty značky AlterNativa3, španělské kooperativy s více než 20 letou historií. 99% sortimentu nese certifikaci Fairtrade a BIO.

AlterNativa3 kromě vysokého etického kodexu a společensko-environmentální zodpovědnosti klade velký důraz na kvalitu svých produktů. Celý proces zpracování a výroby probíhá v jejich vlastních provozech v Barceloně pod přísnou kontrolou ve všech fázích.

AlterNativa3 spolupracuje s fairtradovými družstvy zejména Střední a Jižní Ameriky, dále Afriky a Asie (indická mýdla). Všude tam se aktivně zapojuje do sociálních projektů. Například pomohla zbudovat tzv. čtenářské koutky pro děti a dospělé v Tuma- La Dalia v Nicaragui a dále se podílí na zpřístupnění a zlepšení vzdělávání v této oblasti. AlterNativa3 zde na žádost místních mladistvých zbudovala počítačovou učebnu o 10 počítačích a stará se o 95 studentů. Jejich počet a zájem stále roste.

Další úspěšný projekt dostal název "Daruj krávu v Columbii", díky němuž se podařilo několika desítkám rodin opustit bogotské slumy a založit vlastní farmu. Do začátku dostali 10 krav, jejichž mléko jim zajistilo potřebnou výživu. Dále jim byla poskytnuta praktická pomoc se založením a chodem farmy. Nyní již produkují vlastní sýry a jogurt, což je velmi důležité pro rozvoj místního trhu.