Bio mletá káva bez kofeinu, 250 g

Značka: Oxfam Fairtrade

Středně silná káva z 90 % arabiky a 10 % robusty zbavená kofeinu nejšetrnější metodou CO2 bez použití jakýchkoli rozpouštědel. Min. trvanlivost do 24.8.2025.

Dostupnost Skladem (>10 ks)
Kód: AKCE-OX120081
228 Kč –19 % 183 Kč 163 Kč bez DPH 732 Kč / 1 kg
Bio mletá káva bez kofeinu, 250 g
Značka: Oxfam Fairtrade
Fairtrade bio mletá káva bez kofeinu, 250 g
Akce Novinka
228 Kč –19 %
Férové zboží
Férové zboží
Nabízíme pouze zboží obchodované dle principů Fair Trade (spravedlivého obchodu).
Doprava ZDARMA
Doprava ZDARMA
Při nákupu nad 2000 Kč NEPLATÍTE dopravu ani dobírku.
RYCHLÁ expedice
RYCHLÁ expedice
Většinu objednávek odešleme hned v den přijetí.
Šetrně k planetě
Šetrně k planetě
Preferujeme eko zemědělství, zelenou energii a balíme do použitých krabic a recyklované výplně.

Důvodem slevy je datum minimální trvanlivosti do 24.8.2025.

Vyvážená káva z certifikovaného ekologického zemědělství tvořená 90 % prané arabiky z Hondurasu (družstvo Comsa) a Peru (Norandino a Sol y Café) a 10 % robusty z Ugandy (svaz Ankole CPCU). Káva má středně silnou chuť s měkkým tělem a je středně tmavě pražená v Belgii.

Byla zbavená kofeinu nejšetrnější metodou superkritického CO2, která byla vyvinuta v institutu Maxe Plancka a obejde se bez všech rozpouštědel a podobných činidel. Zelená kávová zrna jsou spařena a následně při teplotě 65 °C vystavena vysokému tlaku s oxidem uhličitým, který na sebe váže kofein, ale sloučeniny tvořící chuť kávy zůstávají v zrnu, protože jsou v CO2 povětšinou nerozpustné.

Složení: bio mletá káva 100 %.

Doplňkové parametry

Kategorie: Slevy, doprodej
EAN: 5400164120081
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 250 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Fairtrade: Certifikace Fairtrade

OXFAM je významná mezinárodní charitativní organizace, která pod hlavičkou Oxfam International sdružuje 13 národních organizací zaměřených na odstranění chudoby a nespravedlnosti ve světě.

Organizace Oxfam byla založena v roce 1942 v Anglii pod názvem Oxford Committee for Famine Relief skupinou kvakerů, sociálních aktivistů a akademiků z Oxfordu. Komise svůj původní název v roce 1965 změnila a použila svou původní telegrafickou adresu - OXFAM. Dnes původní subjekt užívá názvu Oxfam Great Britain.