(11)

Náš tip! Bio

96181073

Skladem

119 Kč s DPH

Upřesněte výběr produktu
ks

100% nerafinované bio a Fairtrade bambucké máslo z Ghany. (náhradní balení - plast) Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

Toto bambucké máslo je nasekáno na kusy a baleno v plastovém obalu. Pokud vám nezáleží na pěkném balení a zajímají vás pouze účinky bambuckého másla, je toto výhodné balení určeno přímo pro vás.

Bambucké máslo je to nejlepší, co můžete své pleti poskytnout. Obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin, má přirozeně vysoký obsah vitamínu A, E, F, obsahuje přírodní minerály, proteiny. Je vhodné na všechny typy pleti a pokožce pomáhá zachovat její elasticitu a lesk.

V čem je bambucké máslo tak vyjímečné? Africké ženy je používají již po tisíce let a ví proč. Je to neobyčejný kosmetický výrobek, který v poslední době objevuje zbytek světa. Bambucké máslo pomáhá pleti absorbovat vzdušnou vlhkost a vy poznáte, že máte jemnější a hydratovanější pokožku po delší dobu. Po pravidelném používání zjistíte, že máte jemnější, hladší a zdravější pokožku. Jako všechny přírodní prostředky ani bambucké máslo totiž nedokáže vykouzlit zázraky do 3 dnů :).

Nemůžete se rozhodnout, zda zvolit nerafinované, či rafinované bambucké máslo? Zde nastíníme hlavní rozdíly:

  • Nerafinované bambucké máslo je naprosto přírodní, zachovává si veškeré přírodní hodnoty, jaké může bambucké máslo mít. Proto se také v tomto směru těší větší důvěryhodnosti. Naproti tomu je ale hrubší, nehomogenní konzistence. Je potřeba jej propracovat v rukou a může obsahovat droboučké neškodné nečistoty. Někomu toto nevadí, ale někdo právě z toho důvodu preferuje máslo rafinované.
  • Rafinované máslo (pročištěné a zjemněné) – jedná se o máslo, které již prošlo určitým následným procesem zpracování. A nyní záleží na tom, jak tento proces proběhl. Naše bambucké máslo bylo jemně pročištěno pomocí přírodních jílů a křemeliny, není tedy kontaminováno žádnou chemickou látkou a zachovává si většinu zdraví prospěšných látek a vlastností. Je bělostné a snadno roztíratelné. Ztratilo také typickou houbovitou vůni, která je někomu příjemná, někomu naopak vadí.

Vitamíny A a E jsou důležité pro zlepšení stavu pleti, pomáhají v boji s ekzémy, vráskami a dalšími vadami pleti. Vitamín E je známá ingredience přípravků proti strárnutí pleti. Na jakou pleť je nejvhodnější? Bambucké máslo je vhodné pro všechny typy pleti. A nejen pleti, bambucké máslo můžete například vetřít do suchých konečků vlasů a dodat jim tak potřebnou výživu.

Bambucké máslo pomáhá: Dokonale hydratuje a regeneruje velmi suchou a namáhanou pokožku se sklonem k popraskání (strie). Zklidňuje a regeneruje pokožku postiženou ekzémy a lupénkou. Chrání před nepříznivými vnějšími vlivy prostředí (mráz, vítr, slunce) a zároveň zvyšuje odolnost kůže vůči infekcím a chorobám. Má protizánětlivé účinky, urychluje a usnadňuje hojení popálenin a drobných ran a oděrek. Je vhodné k regeneraci pleti obličeje i celého těla, celkově zjemňuje a zvláčňuje. Doporučujeme i k ošetření jemné dětské pokožky, např. v oblasti plen.

AKOMA Cooperative Multipurpose Society byla založena v roce 2006 a jedná se o nestátní organizaci, jejimž cílem je pomoci obyvatelům vesnice Pusu-Namogo z chudoby, konkrétně ženám, dětem a starším lidem. Společnost AKOMA hraje významnou roli ve vytváření a udržování obchodních aktivit Ghany.   AKOMA se zabývá výrobou a prodejem surovin pro kosmetický průmysl, které mají původ v Ghaně. Z těchto surovin vyrábí také nejrůznější přírodní kosmetické prípravky. Nejznámější je ale díky svému BIO  bambuckému máslu a černému africkému mýdlu. Oba tyto výrobky rovněž získaly certifikáty Fairtrade a Soil Association. Součástí pomoci vesnici Pusu-Namogo je také zaměstnávání žen, které tímto způsobem mohou důstojně zlepšit život sobě a své rodině. V oblasti Bolgatanga je nezaměstnanost kritická a společně s vysokou mírou negramotnosti a špatným přístupem ke zdravotní péči jsou zde velmi rozšířené nemoci, jako je malárie, kwashiorkor a nemoc beriberi. Zapojením do AKOMA Cooperative mohou ženy vydělat peníze; sbírají, třídí a zpracovávají ořechy a zabývají se i samotným prodejem. Největší část práce se odehrává v období sklizně, od června do října. AKOMA Cooperative v sooučasnsti vyrábí cca 15 tun Fairtrade certifikovaného bambuckého másla. Kromě pomoci jednotlivcům AKOMA pomáhá i tak, že se aktivně zapojuje do života vesnice pomocí programů, které zajišťují: -  zdravotní a bezpečnostní opatření v práci a vzdělávání v této oblasti - zdravotní péči o děti a zestárlé - lepší vybavení vesnice: škola, klinika, knihovna...

25. 07. 2018, 10:36

Příjemně mě překvapilo, vůně je jemná, textura je příjemná, dobře se vstřebává.

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

25. 01. 2019, 08:14

používám ho už několik let na výrobu krémů, ale i samotné. je to nejlepší na trhu (lepší jsem nenašla) a co mám toto jiné nehledám

žádný

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

16. 05. 2019, 07:34

Vážně skvělé účinky na pleť

Jediný přípravek (kromě kortikosteroidů), který mi pomohl na kontaktní ekzém, měl jsem úplně suché a do krve rozpra ... více

Vážně dost zapáchá, ale zápach po pár minutách naštěstí odezní... více

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)


Ivana 28. 07. 2019, 19:25

Dobrý den, uvažovala jsem o koupi bambuckého másla, pán tady v recenzi uvádí, že máslo zapáchá, ale posléze zápach zmizí. Můžete mi nějak popsat údajný zápach? A může to souviset s tím, že je máslo nerafinované? děkuji Ivana

Ludmila Kopáčková Administrátor 28. 07. 2019 | 20:57

Dobrý den, ano, odér bambuckého másla souvisí s tím, že je máslo nerafinované. Většinou je odér popisován jako houbovitá vůně. Její vnímání je čistě subjektivní. Někdo ji nesnese a volí raději máslo rafinované, které je absolutně bez zápachu. Někomu vůně nevadí a někdo ji má rád. Máme mnoho vracejících se zákazníků, kteří si kvalitu našeho másla velmi cení. Jedná se zejména o profesionální kosmetičky, které máslo používají pro výrobu vlasních produktů. Kdyby bylo cokoli potřeba, neváhejte se na mě kdykoli obracet.

S přáním příjemného dne

Lída Kopáčková, Tel. 737 505 328

Ludmila Kopáčková 12. 11. 2018, 17:38

Děkuji za Váš dotaz. Výrobce doporučuje uchovávat máslo po otevření v lednici, ale ze zkušenosti vím, že to není úplně nutné. My doma odebíráme máslo do kelímku, který máme v koupelně a velké balení uzavřené v chladnější komoře. Důležité je zabránit přístupu vzduchu (uzavřít dobře igelit) a nevystavovat příliš světlu. Máslo má dobrou trvanlivost, díky vysokému obsahu mastných kyselin je přirozeně konzervované.

Michaela 10. 11. 2018, 18:44

Dobrý den, jak dlouho toto bambucké nerafinované máslo vydrží a zda-li musí být po celou dobu skladováno v lednici? Děkuji předem za odpověď.

Kontaktujte nás!